Jolanta Budzowska

radca prawny

Partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni (BFP) z siedzibą w Krakowie. Specjalizuje się w reprezentacji osób poszkodowanych w cywilnych procesach sądowych w sprawach związanych ze szkodą na osobie, w tym w szczególności z tytułu błędów medycznych oraz z tytułu naruszenia dóbr osobistych.
[Więcej >>>]

Akt oskarżenia przeciwko lekarzom – sprawa pani Izabeli z Pszczyny

Jolanta Budzowska30 listopada 2023Komentarze (0)

W sprawie pani Izabeli z Pszczyny skierowano akt oskarżenia przeciwko trzem lekarzom.

Akt oskarżenia to kamień milowy w sprawie śmierci pani Izabeli, ale też w kwestii walki o prawa kobiet i likwidację zakazu aborcji.

Postępowanie przygotowawcze, zwieńczone wniesieniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko trzem lekarzom, potwierdziło zarzuty formułowane przez rodzinę pani Izabeli.

Jestem ciekawa linii obrony oskarżonych lekarzy, bo twierdzenie, że ich działania były zgodne z aktualną wiedzą medyczną, jest według mnie niczym innym jak zaklinaniem rzeczywistości.

Kwestia tego, jakie były przesłanki podejmowanych przez nich decyzji, w szczególności czy było to przekonanie o niedopuszczalności aborcji w tej konkretnej sytuacji może, ale nie musi, być przedmiotem postępowania dowodowego w sądzie. To zależy od oskarżonych.

Niezależnie od ich strategii procesowej jest bezdyskusyjne, że obowiązujące przepisy antyaborcyjne w praktyce są pułapką prawną dla lekarzy i jednocześnie śmiertelnym – w dosłownym tego słowa znaczeniu – niebezpieczeństwem dla kobiet.

Jolanta Budzowska, radca prawny, pełnomocnik Grzegorza Sajbora i mamy Pani Izabeli

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: