Poradnik “Prawa pacjenta -prawa lekarza”

Jolanta Budzowska        16 lutego 2017        Komentarze (0)

Znajomość praw pacjenta jest ważna. Kiedy podczas leczenia pojawia się sytuacja podbramkowa, na przykład trzeba szybko uzyskać dokumentację, albo chcemy, żeby przypadek naszego dziecka skonsultowano z innym lekarzem – dobrze jest się móc powołać na konkretne przepisy, które nam to umożliwiają.

Z drugiej strony – każde prawo ma swoje ograniczenia. Tam, gdzie kończy się prawo pacjenta – zaczyna się prawo lekarza do podejmowania jego własnych decyzji, nawet, jeśli nie są zgodne z oczekiwaniami pacjenta. O tym też warto wiedzieć.

Oddaję zatem do Państwa dyspozycji mój nowy poradnik, który nosi tytuł: „Prawa pacjenta – prawa lekarza”. Jego współautorem jest radca prawny Radosław Tymiński, znany obrońca i pełnomocnik lekarzy, autor bloga z poradami prawnymi dla lekarzy www.prawalekarza.pl

Nasza „szorstka przyjaźń”, a właściwie bardziej znajomość, wzięła się z wzajemnego szacunku, jaki mogą mieć w stosunku do siebie pełnomocnicy procesowi, którzy zawsze na sali sądowej stają po przeciwnych stronach, zawsze robią wszystko, by ich klienci wygrali – ale robią to fair i poszanowaniem dla drugiej strony sporu.

Ten poradnik też staraliśmy się napisać fair. Powstawał dość długo, bo w wielu kwestiach nasze poglądy musiały się „utrzeć”. Mam jednak nadzieję, że wersja finalna okaże się pomocna w codziennych relacjach i pacjentom (moim klientom), i lekarzom (klientom mec. Tymińskiego).

Poradnik można przeczytać po kliknięciu w okładkę po lewej stronie bloga albo tutaj. Został pięknie i dowcipnie zilustrowany przez Pana Sędziego Arkadiusza Krupę. Wywiad z autorem ilustracji można przeczytać tutaj, a na rysunkowy komentarz bieżących wydarzeń zawsze można liczyć na fejsbukowym profilu autora “Ślepym Okiem Temidy”!

Zapraszam do lektury!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: